Co przed nami
Drodzy Przyjaciele Dróg św. Jakuba. Górnośląski Klub Przyjaciół Camino przygotowuje na ten rok szereg wydarzeń. Dla naszej wspólnej pasji pielgrzymowania chcemy dograć i dopracować szczegóły tychże. Wkrótce zostaną podane konkretne godziny i miejsca. Zapraszamy do zapoznania się ze szczątkowym planem na pierwsze pólrocze tego roku i do licznego uczestnictwa. Buen Camino.

* 21 marzec - otwarcie sezonu pielgrzymek na Camino 2020 r. Rozpoczęcie Mszą św. w Piekarach Sląskich o godzinie 18-stej, po niej spotkanie wiosenne Caminowiczów w kawiarence nad Ogrodem Anioła. Tego dnia swoimi opowieściami z pielgrzymowania Drogami św. Jakuba podzielą się z nami ???. W tym dniu jest możliwość pieszego przyjścia do Piekar spod kościoła św. Jakuba w Sączowie(odcinek ok 12 km, spokojnego czas przejścia 3 godziony.)

* 19 kwiecień (Niedziela)- Pielgrzymka Drogą św. Jakuba Via Regia z Brzegu przez Małujowice do Oleśnicy Małej (odcinek ok. 18 km) szczegóły wkrótce.

*1 maj - Sztafeta piesza do Rzymu. Sztafeta startuje 1 maja z Jasnej Góry, by w kolejne dni maja dojść Drogami św. Jakuba przez Polskę do Czech..i dalej - szczegóły wkrótce

* 16/17 maj - Dwudniowa pielgrzymka Sląsko-Morawską Drogą św. Jakuba na odcinku Goszyce (Magdalenka)-Rudy Raciborskie-Nędza-Rez "Łężczok" Racibórz.

* 21 czerwiec - Letnie Spotkanie Sympatyków, Miłośników i Przyjaciół Dróg św. Jakuba. Tarnowskie Góry Restauracja "Sedlaczek" godzina 18:00.

* 25 lipca otwarcie Sląsko Morawskiej Drogi św. Jakuba - Msza św w kościele św. Jakuba w Raciborzu, po niej wymarsz w kierunku granicy z Czechami w Strachovicach, przez parafie Bojanów i Krzanowice.

 

                                          Jest już dostępny Certyfikat na górnośląski odcinek Drogi św. Jakuba.

 

Jak go otrzymać? Należy przejść pieszo nie mniej niż 100 km naszym odcinkiem Via Regia i udokumentować to pieczątkami w paszporcie pielgrzyma.

Nie jest konieczne aby przejść całe 100 km jednym ciągiem. Można te 100 km podzielić na jednodniowe odcinki, ważne aby łącznie po podsumowaniu było to nie mniej niż 100 km. Następnie zgłosić ten fakt mailowo na adres certyfikat@camino.net.pl do Tomasza i Grażyny Witoszkin autorów projektu Certfikatu. Buen Camino.

Certyfikat wysyłany jest bezpłatnie tylko dla posiadaczy Paszportów wydanych przez Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, gdyż w ich cenie jest zawarty także koszt wysyłki certyfikatów. Posiadacze innych paszportów otrzymują certyfikaty po opłaceniu kosztów ich druku i wysyłki w wysokości 6 zł. Przypominamy, że paszporty pielgrzyma można zakupić w Centrum PIelgrzymkowym w Piekarach Sląskich.

       UWAGA Ponieważ w tym roku przypada 100 lecie urodzin św. papieża Jana Pawła II GKPC przygotował na tę okazję specjany wzór Certyfikatu " 100 km na 100 lecie " przyozdobiony symbolem herbu papieskiego. Zachęcamy goreąco do indywidualnego wyjścia na pielgrzymi szlak. Droga jest i czeka, a zaczyna się u progu Twojego domu. Szczęść Boże.