Co przed nami

PLANY I ZAMIERZENIA GKPC NA 2018 ROK:

 

J E S I E Ń :
 
* 10 listopada (sobota )  - Pielgrzymka patriotyczna - w tym roku idziemy z Łubia do Toszka.
 
Plan pielgrzymki:
 
Rozpoczniemy Mszą św. w kościele w Łubiu o godzinie 9:00. W trakcie pielgrzymowania w wybranych miejscach odmówimy różaniec za zmarłych.
Pierwszą dziesiątkę przy znajdującej się na cmentarzu obok kościoła kwaterze Baildonów rodziny śląskich przemysłowców właścicieli min.: Huty Baildon w Katowicach.
Potem udamy się w drogę przez Kopienicę, Zacharzowice (tu nawiedzimy zabytkowy drewniany kościół p.w. ), Wilkowiczki ( zatrzymamy się przy zabytkowej neogotyckiej kaplicy ceglanej, obok 100 letni krzyż). Celem pielgrzymki jest w tym roku oddanie hołdu i czci pomordowanym przez NKWD ponad 3 tysiącom osób. Nawiedzimy dwa takie miejsca które znajdują się w Toszku. Zakończymy pielgrzymkę w toszeckim szpitalu, który w styczniu 1945 po zajęciu Toszka przez Armię Czerwoną pełnił rolę obozu NKWD. W stołówce szpitala przewidziany jest ciepły posiłek. Koszt uczestnictwa (posiłek + powrót do Łubia autokarem) to ok 20 zł od osoby.
Zapisy przyjmuje Piotr na piotrek672@interia.pl lub SMS-owo na numer tel. 662-28-17-28.
 
* 28-go listopada na godzinę 16:00 zapraszamy na różeniec ze św. Jakubem Apostołem do parafii pw. ś. Michała Archanioła w Bytoimiu Suchej Górze. Po różańcu przejdziemy w okolice rezerwatu "Segiet" gdzie zostanie zawieszona kolejna na górnośląskiej Via Regia kapliczka naszego patrona. Dystans tam i z powrotem ok. 4 km. 
 
Z końcem listopada bądź początkiem grudnia zapraszamy do Piekar śl na 5 edycję Festiwalu na Pielgrzymich Szlakach. O programie festiwalu ponformujemy niebawem.