Co przed nami

ZAPROSZENIA:

 * 8 czerwca - pielgrzymka autokarowa we wspomnienie 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki świętego papieża Jana Pawła II do Polski do... Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych pod Krakowem. Wjazd z 2 miejsc - Bytomia i Gliwic. Koszt przy 50 osobach - 35 zł/osoba. Posiłek we własnym zakresie. Zapisy na maila piotrek672@interia.pl lub SMS-em na numer tel.: 662-28-17-28. Decyduje data zgłoszenia. Kto pierwszy..ten jedzie:) Szczegółowy program wkrótce.
 
* 21 czerwca o godzinie 18:00 zapraszamy do Tarnowskich Gór wszystkich przyjaciół, miłośników i sympatyków Dróg sw. Jakuba na II Górnośląskie Spotkanie Caminowiczów do restauracji "Sedlaczek" na Tarnogórskim Rynku.
 
* 27 lipca zapraszamy do Tarnowskich Gór na Dzień Jakubowy. Szczegóły w późniejszym terminie.
 
Wielkie wydarzenie na śląskiej Via Regia:
 
* 28 lipca otwarcie i poświęcenie ALBARGUE schroniska dla pielgrzymów w Toszku które poprzedzi uroczyta Msza św. o godzinie 12:00  z udziałem bp. seniora Jana Wieczorka. W tym dniu w Toszku zostanie po raz pierwszy zorganizowany Jarmark Jakubowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 
* 28 września zapraszamy na Rowerowe Camino. Pielgrzymkę na 2 kółkach rozpoczniemy w Sośnicowicach, a zakończymy w Rudach Raciborskich. Do przejechania dystans ok 2 X 20 km.
 
* 19 października -35 rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Coś na ten dzień wyszykujemy.
 
* 11 listopada - Pielgrzymka Patriotyczna. Lubsza (kościół św. Jakuba Apostoła)  - Woźniki.
 
W planach kontynuacja pielgrzymowania po Via Regia z Brzegu do Oławy,