Co przed nami

Szanowni Państwo,

Drodzy Sympatycy i Przyjaciele Drogi św. Jakuba,

Pewnia tak jak i Nam tęskno Wam już do pielgrzymowania Drogami Jakubowymi. Puki co można po lesie, parku czy polu spacerować dla zdrowotności.. W zawiązku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do INDYWIDUALNEGO pielgrzymowania. Tras jest wiele, wolnych sobót do końca roku jeszcze kilknaście. Tymczasem pozdrawiamy Was bardzo serdecznie. Buen Camino.

* 21 czerwiec - Letnie Spotkanie Sympatyków, Miłośników i Przyjaciół Dróg św. Jakuba. Tarnowskie Góry Restauracja "Sedlaczek" godzina 18:00.???

* 25 lipca otwarcie Sląsko Morawskiej Drogi św. Jakuba - Msza św w kościele św. Jakuba w Raciborzu, po niej wymarsz w kierunku granicy z Czechami w Strachovicach, przez parafie Bojanów i Krzanowice.

 

                                          Jest już dostępny Certyfikat na górnośląski odcinek Drogi św. Jakuba.

 

Jak go otrzymać? Należy przejść pieszo nie mniej niż 100 km naszym odcinkiem Via Regia i udokumentować to pieczątkami w paszporcie pielgrzyma.

Nie jest konieczne aby przejść całe 100 km jednym ciągiem. Można te 100 km podzielić na jednodniowe odcinki, ważne aby łącznie po podsumowaniu było to nie mniej niż 100 km. Następnie zgłosić ten fakt mailowo na adres certyfikaty@camino.net.pl do Tomasza i Grażyny Witoszkin autorów projektu Certfikatu. Buen Camino.

Certyfikat wysyłany jest bezpłatnie tylko dla posiadaczy Paszportów wydanych przez Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, gdyż w ich cenie jest zawarty także koszt wysyłki certyfikatów. Posiadacze innych paszportów otrzymują certyfikaty po opłaceniu kosztów ich druku i wysyłki w wysokości 6 zł. Przypominamy, że paszporty pielgrzyma można zakupić w Centrum PIelgrzymkowym w Piekarach Sląskich.

       UWAGA Ponieważ w tym roku przypada 100 lecie urodzin św. papieża Jana Pawła II GKPC przygotował na tę okazję specjany wzór Certyfikatu " 100 km na 100 lecie " przyozdobiony symbolem herbu papieskiego. Zachęcamy goreąco do indywidualnego wyjścia na pielgrzymi szlak. Droga jest i czeka, a zaczyna się u progu Twojego domu. Szczęść Boże.