Co przed nami
 
* 21 marca o godzinie 18-tej zapraszamy do Tarnowskich Gór do Restauracji "Sedlaczek" na rynku gdzie odbędzie się I Wiosenne Spotkanie Miłośników, Sympatyków i  Przyjaciół Dróg św. Jakuba. Będzie to okazja do spotkania się przy kawie z ciekawymi ludźmi, wymiany doświadczeń i podzielenia się swoimi przeżyciami. Chcemy takie spotkania otwarte organizować 4 razy w roku, wiosną , latem, jesienią i zimą. Serdecznie zapraszamy:)
 
* 24 marca zapraszamy do Piekar śląskich. O 14:15 spotykamy się na Placu Rajskim i przejdziemy na Kalwarię, tam na Dróżkach Różańcowych odmówimy różaniec, potem wrócimy do Bazyliki aby wziąć udział w nabożeństwie Gorzkich Żali. Po nim w kawiarence w Ogrodzie Anioła spotkanie z misjonarzem. Serdecznie zapraszamy.
 
* 30 marca Msza św o godzinie 8:00 na rozpoczęcie sezonu pielgrzymkowego 2019 w Piekarach Sl. Po niej pielgrzymka piesza z Piekar do Zbrosławic. Zakończenie ok godziny 15-16 i odwóz uczestników na miejsce startu. Zapisy (Imię, Nazwisko uczestnika) do 22 marca przymuje Piotr na maila piotrek672@interia.pl lub SMS-em na numer 662-28-17-28. Uczestniczy pielgrzymki biorą udział na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie. Ponieważ część Drogi św. Jakuba prowadzi poboczem drogi jezdnej prosimy uczestników o zabranie kamizelek odblaskowych.
 
* 18 maja zapraszamy na pieszą pielgrzymkę po śląsko-Morawskiej Drodze św. Jakuba. Wyruszymy z Sośnicowic przejdziemy przez Tworóg Mały do "Magdalenki". Tam nabożeństwo i około 1,5 km dalej zakończymy wspólnym posiłkiem w Goszycach.
 
* 28 września zapraszamy na Rowerowe Camino. Pielgrzymkę na 2 kółkach rozpoczniemy w Sośnicowicach, a zakończymy w Rudach Raciborskich. Do przejechania dystans ok 2 X 20 km.
 
* 19 października -35 rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Coś na ten dzień wyszykujemy.
 
* 11 listopada - Pielgrzymka Patriotyczna. Lubsza (kościół św. Jakuba Apostoła)  - Woźniki.
 
W planach kontynuacja pielgrzymowania po Via Regia z Brzegu do Oławy, wyjazd autokarowy do sanktuarium św. Jakuba w Więcławicah Starych koło Krakowa, Jarmark Jakubowy w Toszku, Dzień Jakubowy w Tarnowskich Górach....czy wszystko się uda zrealizować? Wszystko w rękach Najwyższego.