Co przed nami

Szanowni Państwo,

Drodzy Sympatycy i Przyjaciele Drogi św. Jakuba,

 

* 13 wrzesień 2020 r. - Niedziela - coś się szykuje:)
 
Tego dnia wychodzimy z propozycją pielgrzymki do Raciborza. Skąd? Z Rud Raciborskiech. Do przrejścia będzie niezwykłej piekności - ale doscyć długi - odcinek 25 km. Dlatego prosimy mierzyc siły na zamiary. Dla wprawnych chodziarzy cały odcinek, dla mniej wprawionych odcinek Nędza Racibórz ok 13 km. Ci pierwsi sie nie wyśpią bo rozpoczniemy Mszą sw. o godzinie 7:00 rano. Wyruszymy jak zwykle indywidulanie po znakach i z opisem trasy pod pazuchą. O 12:00 spotkamy sie z pozostałą grupą na placu kościelnym w Nędzy i dalej indywidulanie wychodzimy na szlak, by do 16:00 dotrzeć do kościoła św. Jakubna na Raciborskim Rynku.
Taki jest wstepny zarys planu dnia. GKPC zatrzega sobie prawo zmian i korekt w powyższym:) Więcej konkretów wkrótce.
Dla szczególnie wytęsknionych pielgrzymowania Drogą św. Jakuba proponujemy indywiodualne przejście w sobote 12 wrzesnia od Goszyc do Rud. Opis tego odcinka pojawi sie niebawem. Długość trasy 10 km. Powrót tą sam drogą - razem 20 km. Godzina startu dowolna.
 
****************************************************************************************************************************
 
Pewnie tak jak i Nam tęskno Wam już do pielgrzymowania Drogami Jakubowymi. Puki co można po lesie, parku czy polu spacerować dla zdrowotności.. W zawiązku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do INDYWIDUALNEGO pielgrzymowania. Tras jest wiele, wolnych sobót do końca roku jeszcze kilknaście. Tymczasem pozdrawiamy Was bardzo serdecznie. Buen Camino.

 

                                          Jest już dostępny Certyfikat na górnośląski odcinek Drogi św. Jakuba.

 

Jak go otrzymać? Należy przejść pieszo nie mniej niż 100 km naszym odcinkiem Via Regia i udokumentować to pieczątkami w paszporcie pielgrzyma.

Nie jest konieczne aby przejść całe 100 km jednym ciągiem. Można te 100 km podzielić na jednodniowe odcinki, ważne aby łącznie po podsumowaniu było to nie mniej niż 100 km. Następnie zgłosić ten fakt mailowo na adres certyfikaty@camino.net.pl do Tomasza i Grażyny Witoszkin autorów projektu Certfikatu. Buen Camino.

Certyfikat wysyłany jest bezpłatnie tylko dla posiadaczy Paszportów wydanych przez Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, gdyż w ich cenie jest zawarty także koszt wysyłki certyfikatów. Posiadacze innych paszportów otrzymują certyfikaty po opłaceniu kosztów ich druku i wysyłki w wysokości 6 zł. Przypominamy, że paszporty pielgrzyma można zakupić w Centrum PIelgrzymkowym w Piekarach Sląskich.

       UWAGA Ponieważ w tym roku przypada 100 lecie urodzin św. papieża Jana Pawła II GKPC przygotował na tę okazję specjany wzór Certyfikatu " 100 km na 100 lecie " przyozdobiony symbolem herbu papieskiego. Zachęcamy goreąco do indywidualnego wyjścia na pielgrzymi szlak. Droga jest i czeka, a zaczyna się u progu Twojego domu. Szczęść Boże.