Co przed nami

.* 9 grudnia - pielgrzymka po górnosląskiej Via Regia czyli Mikołajki na Drodze św. Jakuba z wizytą na Toszeckim Jarmarku Adwentowym.

Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 10:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku, po niej wymarsz o godzinie 11:00. Przejdziemy nowo zmodyfikowaną częścią szlaku św. Jakuba w kierunku Proboszczowic. Tam około 13:30 na Ranczo Państwa Kiełbasa odbedzie się biesiada-ciasto kawa, ciepły posiłek. Powrót autobusem do Toszka na Jarmark Adwentowy około godziny 15:30. Koszt posiłku i transportu około 35 zł od osoby (w zależności od ilości osób). Zapisy u PIotra kontakt@caminosilesia.pl lub SMS-em na 509 28 68 48.

 

 

* W tym roku a dokładnie 1-go czerwca minęła 10 rocznica otwarcia śląskiego odcinka Drogi św. Jakuba.

O tym fakcie można przeczytać TUTAJ i TUTAJ

 

 

 UWAGA - możliwość zdobycia certyfikatu:

Pomysł nazwaliśmy roboczo - "Pielgrzymka od św. Jakuba do sw. Jakuba...poprzez św. Jakuba", Pielgrzymkę można rozpocząć od kościoła św. Jakuba w Lubszy i poprzez kościół stacyjny pw. św. Jakuba w Sączowie dojść do kościoła św. Jakuba w Sośnicowicach. Tym sposobem można nawiedzić wszystkie dwa kościoły pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła które są położone w diecezji gliwickiej. Cała trasa to nieco ponad 100 km. Można również rozpocząć pielgrzymowanie od Sączowa po Via Regia i zakończyć w Skorogoszczu. Po odbyciu pielgrzymki otrzymuje się specjalny certyfikat. Warunkiem jest udokumentowanie drogi pieczątkami w paszporcie pielgrzyma. Nie trzeba przechodzić Drogi jednym ciągiem, można podzielić jej przejście na etapy. Pytanie kierować do Piotra 509-28-68-48.

 

Wszystkich Was pozdrawiamy bardzo serdecznie "Buen Camino" i do zobaczenia na szlaku:)

                                           Tak wygląda Certyfikat

 

Nie jest konieczne aby przejść całe 100 km jednym ciągiem. Można te 100 km podzielić na jednodniowe odcinki, ważne aby łącznie po podsumowaniu było to nie mniej niż 100 km. Następnie zgłosić ten fakt mailowo na adres certyfikaty@camino.net.pl do Tomasza i Grażyny Witoszkin autorów projektu Certfikatu. Buen Camino.

Certyfikat wysyłany jest bezpłatnie tylko dla posiadaczy Paszportów wydanych przez Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce, gdyż w ich cenie jest zawarty także koszt wysyłki certyfikatów. Posiadacze innych paszportów otrzymują certyfikaty po opłaceniu kosztów ich druku i wysyłki w wysokości 6 zł. Przypominamy, że paszporty pielgrzyma można zakupić w Centrum Pielgrzymkowym w Piekarach Sląskich.